BYŁAM BRIDGET JONES.

Autor: Miss Ferreira

*Wpis sponsorowany, powstał przy współpracy z marką Hepatil.

Od dnia, w którym opublikowałam na fp swoje zdjęcie z czasów, kiedy byłam jeszcze Bridget Jones vel Tęgą Bułą nie przestajecie zasypywać mnie pytaniami co i jak. Co jeść żeby schudnąć, co ćwiczyć żeby schudnąć? „Co robisz, że jesteś taka chuda?”
Nie jestem Wasza mamą, ale troszkę mnie to martwi. Więc po prostu umówmy się, że z całej tej historii rugujemy słowa „schudnąć”, „chudość”, „dieta”, a zamieniamy je wyrażeniem „żyć zdrowo”.
Z czasów, kiedy mogłam spokojnie dublować twarz i pupę Bridget, najgorsze były nie moje pulchne poliki, bo wierzcie mi na słowo, panowie chętnie zapraszali mnie na randki, ale to, że zrobiłam z siebie kontener na śmieci.
Demonizujemy kalorie, to one decydują o tym po jaki produkt sięgamy, podczas kiedy skład wielu produktów dietetycznych powoduje, że częstujemy się prawdziwą trucizną.
W ostatnim czasie popularna jest reklama pewnej „zdrowej przekąski”, podobno to doskonała alternatywa dla fanów czipsów. Kiedy w supermarkecie przeczytałam jej skład to wybuchłam śmiechem, równie dobrze mogłabym do sałatki dosypać trutki na myszy lub do herbatki dolać odrobinkę kreta. W tej sytuacji wolę kupić czipsy, czipsy są fair – wiesz, ze są niezdrowe i masz wybór, „natomiast „zdrowa przekąska” robi ze mnie idiotkę, a ja idiotką nie jestem.
Nasz organizm zamiast czerpać korzyści z tego co zdrowe, zajęty jest pozbywaniem się toksyn.
Moja rada, nie patrzcie na kalorie, patrzcie na składy.

Panuje błędne przekonanie, że zdrowy tryb życia dużo kosztuje. Rozumiem to nawet, to wyborna wymówka do tego, żeby nie zrobić ze sobą nic.
Bo sami wiecie, jak to jest – od jutra ćwiczę, ale najpierw kupię buty i strój do ćwiczeń, matę, karnet na siłownię, pójdę do sklepu ze zdrową żywnością i wydam milion monet na zdrową czekoladę. Po podliczeniu zysków i strat, faktycznie lepiej po prostu kupić paczkę czipsów i zostać na kanapie.
No cóż, kiedy ja ćwiczę to bynajmniej nie wyglądam, jak Jane Fonda. Mam dosyć obciachowy outfit, ćwiczę w domu na kocyku w szkocką kratkę, a co gorsza w skarpetach. Mam osobistego trenera, na ekranie kompa.
Ale, jest też dobra informacja dla tych, którzy nie mogą zebrać się nawet na kocyk w szkocką kratę – jest cała masa świetnych ćwiczeń, które doskonale udają prace domowe – prasowanie, sprzątanie, gotowanie, rozwieszanie prania, robienia zakupów spożywczych, na dokładkę spacery z dziećmi i aktywna zabawa na placu zabaw (podobno to jedna z czynności, podczas wykonywania której spala się najwięcej kalorii).
Uwierzcie mi, bardzo często sprzątam dom w imię zgrabnej sylwetki, nie zaś w imię porządku. Efekty uboczne są wyborne.

Kiedyś pewna znajoma żaliła mi się, że nie może nijak zgubić paru kilogramów. Właściwie wszystko sprzysięgło się przeciwko niej, od hormonów po sprawy rodzinne. Ostatecznie utopiła worek pieniędzy na wczasy odchudzające. Zapewne bym jej współczuła, gdyby nie fakty, że swoją ckliwą historię zagryzła sporym pudłem czekoladek.
Czasem warto odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie, hormony to czy czekolada?

Zdrowy jadłospis i aktywność fizyczna to pogromcy toksyn. Ja dodatkowo wspomagam się suplementem diety HEPATIL Detox, który w swoim składzie zawiera ekstrakt z karczocha, chlorellę i cholinę.
Wątroba to „fabryka chemiczna” ludzkiego ciała. Ma ona tylko minutę na oczyszczenie 1,5 litra krwi. Działa więc na wysokich obrotach. Dodatkowo wątroba to organ, który nie boli więc łatwo zapomnieć o jego istnieniu.
Chlorella, która wchodzi wchodzi w skład Hepatilu to maleńka alga o wielkiej mocy. Ma od 2 do 12 mikronów i zawiera ponad 70 istotnych dla człowieka substancji, w tym 19 aminokwasów. Dostarcza naszemu organizmowi więcej energii niż buraki cukrowe, 22 razy więcej niż kukurydza i 45 razy więcej niż ziemniaki i posiada trzy razy więcej białka niż wołowina.
Słowem daje radę i odciąża w pracy wątrobę.

Jeśli zdecydujecie się na kocyk w szkocką kratkę, albo nawet na taki w misie, mam dla Was dwa przyjemne i skuteczne ćwiczenia.
Powodzenia!
HIIT

PUPA

Podobne posty

Napisz komentarz