AMERYKA!

Autor: Miss Ferreira


Nasze ulubione zajęcie (moje i Lolka) ostatnimi czasy to zabawa w odkrywanie Ameryki.
Z radością demaskujemy skrzętnie skrywane zakamarki nowej dzielni. Ogólne wrażenie jest takie, że nie jesteśmy tu pierwsi. Wygląda na to, że cywilizacja rozpanoszyła się tu na dobre i nie zostawia nam nadzwyczajnego pola do popisu.
Warzywa i owoce rosną na okolicznych straganach, dziczyzna leży upolowana w lodówkach, źródło wody pitnej jest ogólnie dostępne w pobliskim supermarkecie, rozpalanie ognia też nie stanowi wielkiego problemu – wystarczy zaopatrzyć się w narzędzie przez tubylców zwane płytą indukcyjną.

Jeśli chodzi o topografię, jeszcze sporo mamy do rozpracowania. Na mapie oznaczyliśmy już kilka punktów strategicznych, jak cmentarz i duże skupisko ludzkie, w postaci centrum handlowego.
Codziennie zapuszczamy się dalej i nie ukrywam – spodziewałabym się jakiegoś oceanu z palmową dekoracją. Ale oczywiście wszystko przed nami – nie od razu Rzym zbudowano, Kolumb też początkowo sądził, że dotarł do Indii.

Jako początkujący badacze, możemy stwierdzić z dużą pewnością, że tu także występuje gatunek, którego solą życia jest woda z procentami.
Akurat w tej okolicy zaobserwowaliśmy, że żyje on w symbiozie czy nawet zażyłości z innym gatunkiem – Coluba livia zwanym potocznie gołębiem.
Nie dalej jak trzy dni temu wracaliśmy z Lolkiem z wodopoju, kiedy naszym oczom ukazał się widok niezwykły.
Oto na osiedlowym skwerku rozsiadła się ptasia czereda – wspomniany wyżej gatunek. Kiedy podeszliśmy bliżej ptasie towarzystwo nieco się spłoszyło i lekko rozproszyło. Wtedy to spostrzegliśmy, że gołębie usadowiły się wygodnie na starszym panu, który nie dość, że nie miał im tego za złe to prowadził z ptasią hałastrą zażartą dyskusję o życiu.

To doświadczenie potwierdziło naszą wstępną teorię, że człowiek bez względu na dzielnicę, w której żyje jest zwierzęciem towarzyskim.top, marynarka – Sheinside | szorty – lumpeks | torba – Paul`s Boutique | sandały – Buffalo London | zegarek – Apart Elixa
paznokcie – GALATEA

FACEBOOK | INSTAGRAM

Podobne posty

Napisz komentarz