DZIŚ BĘDĘ MAŁYM KSIĘCIEM!

Autor: Miss Ferreira

Gdy miałam sześć lat, zobaczyłam pewnego razu straszny obrazek w książce opisującej świat dzieci i świat dorosłych. Książka nazywała się „Mały Książę”. Obrazek przedstawiał węża boa, trawiącego słonia.
Potworna ilustracja zrobiła zamęt w mojej sześcioletniej głowie, bezbronne małe słoniątka uwięzione w wężowych trzewiach spędzały mi sen z powiek. Dorośli nie rozumieli moich problemów, dużo bliżej były kwestie o wiele bardziej materialne niż rzeź słoniątek gdzieś na końcu świata.
Zrozumiałam, że dopóki mam sześć lat żaden dorosły nie pozwoli mi ruszyć na ratunek słoniom. I wtedy okazało się, że dramatyczna walka o przetrwanie toczy się nie tylko na końcu świata, ale zaledwie obok mnie! Głupie żaby w oparach feromonów, bezmyślnie złożyły skrzek w płytkim kanale. Gdy przyszły majowe upały, kanał zamienił się w patelnię! A skrzek miał zamienić się w jajecznicę! Gdy tylko to pojęłam, dotarło do mnie, że los kijanek jest w moich rękach i nie mam prawa skazywać ich na straszną śmierć przez usmażenie. Mozolnie, wiaderko po wiaderku przerzucałam kijanki do pobliskiego stawu.
Gdy zapadł zmrok wróciłam do domu i z politowaniem patrzyłam na dorosłych – mamę prasującą stertę ubrań i tatę sumującym rachunki. Doprawdy, pochłonięci byli tak ziemskimi sprawami, podczas kiedy ja uratowałam dziś tysiące żabich istnień…
„Dorośli są bardzo dziwni” – myślałam obiecując sobie w duchu, że kiedy będę miała już własne dzieci to będę siedzieć z nimi po pas w błocie, stworzę nieograniczony dostęp do słodyczy, będę pozwalać na wszystko oraz wyruguję z ich życia wszelkie zakazy i kary.

„Mamo, dlaczego Bóg stworzył Putina?” – zapytał Zbynio, który nigdy nie porzuca raz zadanego pytania.
Nie wiem – zawahałam się.
Nie wiesz? Przecież jesteś dorosła!

Jestem dorosła.
Jestem Królem.
Jestem Próżnym.
Jestem Bankierem.
Jestem Geografem.

Wyjdę dziś z domu bez sprzątania i zajmę się rzeczami najważniejszymi – szukaniem pierwszych kwiatów, oswajaniem lisa, rysowaniem baranka, rozmawianiem z echem i oglądaniem zachodu słońca.

Dziś będę Małym Księciem, a Wy? Jakie macie plany?








Zdjęcia wykonane aparatami Olympus: PEN E-PL7 i OM-D E-M5

kardigan (United Colors of Benetton), 19zł i dżinsowa kurtka, 1zł – lumpeks | dżinsy – Unisono | torba – Paulina Schaedel | futrzany szal – Medicine % | botki – Prima Modazegarek – Danie Wellington, do 31.03.15 na hasło MISS_FERREIRA dostaniecie 15% zniżki

Podobne posty

Napisz komentarz