Historia pewnej podróby

Autor: Miss Ferreira
Hej kochani 🙂
Dziś będzie nieco kontrowersyjnie. Oczywiście za sprawą mojej podróby lub brzmiącej łagodniej „repliki” najsłynniejszej torby świata Hermes Birkin.
Legenda głosi, że na początku lat 80tych ówczesny dyrektor Hermesa Jean-Louis Dumas i aktorka Jane Birkin spotkali się na pokładzie samolotu. Spotkanie okazało się płodne w skutki, a niedługo później świat ujrzał ich wspólne dziecko – obłędną torbę model Birkin.
Podobno aktorka osobiście naszkicowała torbę marzeń …

Minęło całe ćwierćwiecze kiedy pewne dziewczę z Polski „zachorowało” na tę torbę. Zawartość jej portfela, wszystkie znaki na niebie i ziemi, nade wszystko zaś zdrowy rozsądek podpowiadały jej, że nigdy nie stanie się właścicielką oryginału, którego najbiedniejsza wersja warta jest 8000 tysięcy dolarów!!!
Mogła jedynie oblizać się smakiem szyby na wystawie sklepowej (tak naprawdę tego nie robiła, ale miała ochotę). Po latach wewnętrznej walki na miarę hamletowskiego „być albo nie być”, rozdarta między sercem szepcącym „bez niej skonasz…”, a nudnym rozumiem mówiącym „bez przesady, jakoś dasz radę” postanowiła oczywiście posłuchać serca. Ale żeby rozum się nie obraził i np nie pokarał jej niższym lub zerowym ilorazem inteligencji spełniła również i jego życzenie „kup zatem, ale replikę. Posiadanie oryginału to ekstrawagancja, którą tłumaczy jedynie głupota”.
Tak też się stało. Dzień, w którym stała się właścicielką swojej ukochanej „podróby” był radosny, przepełniony szczebiotem szczęścia.
Pan Hermes sam sobie jest sobie winny, że narzucił taką marżę. Ostatecznie to tylko torba, a Jean-Louis Dumas nawet jej sam nie wymyślił!
Była zmuszona ich okraść, chociaż mimo wszystko sądziła, że aż tak bardzo przez to nie zbiednieli.

Jeśli się ktoś nie zorientował ta historia była o mnie 😉 Liczę, że spojrzycie na mnie łaskawszym okiem znając zaplecze.

Moje nowe portki to numer jeden w mojej szafie, uwielbiam je bo poza tym, że są moim zdaniem piękne są też mega wygodne. Będą tu częstym gościem w najbliższym czasie.

Zapraszam Was też do udziału konkursie – do wygrania piękny naszyjnik KLIK
Kreacje na Topie zaś organizują konkurs w którym możecie wygrać dowolną parę butów z DeeZee KLIK

Ściskam Was
Sara

spodnie – TBsport
futerko – vintage
szpilki – kreacjenatopie
bluzka – vintage
szalik – h&m
torba – allegro

Podobne posty

Napisz komentarz