DROGI PAMIĘTNICZKU…

Autor: Miss Ferreira

Drogi Pamiętniczku,

Trzydzieste Święta Bożego Narodzenia w moim życiu już mam za sobą.
Wszyscy składali mi życzenia zdrowych i spokojnych świąt. Niestety nic się nie spełniło. Święta suto podszyte były parszywym bronchitem, nie byłam więc do końca spokojna. Prawdę mówiąc miałam ochotę skrępować się, podpalić i rycząc wniebogłosy rzucić w śnieg, ale nie chciałam psuć świątecznej atmosfery. Gdybym jednak tylko miała pewność, że coś dzięki temu wskóram, to zrobiłabym to bez mrugnięcia okiem.
Trudno w takiej sytuacji nie dostrzec oczywistych pozytywów – byłam tak przejęta bronchitowym tercetem, że nie w głowie było mi jedzenie! Świąteczna opona nie miała ze mną szans i nie muszę chować się przed wagą.
Co więcej, część wigilii przyszło mi spędzić w poczekalni szpitalnej, gdzie spotkałam rodziców z córką, która była mniej więcej w moim wieku. Kaszlała tak, jak Zbynio, a rodzice mówili o niej „Niuniu”. Poczułam się dzięki temu zdecydowanie młodziej. Zrozumiałam Drogi Pamiętniczku, że jeśli tylko zechcę mogę znowu poczuć się dzieckiem! Nawet jeśli podczas wigilii bardziej niż prezenty, cieszą mnie pierogi. To jeszcze nic nie znaczy. Czuję się dorosła na wyrost, doprawdy.

Drugiego dnia świąt spadł śnieg, ukoił moje skołatane nerwy. Pomyślałam, że świat jest zbyt piękny i nie ma w nim miejsca kaszel.
Białe płatki spadały z nieba tak powoli, że można było spokojnie oglądać je z bliska. Wszystko zastygło i wstrzymało oddech. Jak daleko wzrok sięgał, była tylko cisza, błoga bezkresna cisza…
Złapałam ją w kilku kadrach i wróciłam do domu.
Przywitała mnie niepokojąca melodia sumiennie wykasływana przez bronchotowy tercet. Zrozumiałam, że świat byłby zbyt piękny bez kaszlu.
Takty chorobliwej melodii nerwowo niosły się w powietrzu. Wszystko kaszlało i błagało o oddech. Jak daleko wzrok sięgał, był tylko kaszel, nieznośny, bezkresny kaszel…

Kochani!
W tych chorobliwych okolicznościach przyrody życzę Wam z całego serca Zdrowego Nowego Roku!!
ZDJĘCIA WYKONANE APARATEM OLYMPUS PEN E-PL7

sweter – New Look | spódnica – ZAMS | szalik – Unisono | czapka – podkradziona mamie | zegarek – DW

Podobne posty

Napisz komentarz