LIMONKA, SREBRO I URWISY

Autor: Miss Ferreira

Dziś gościnnie występują urwisy, potocznie zwane Zbyniem i Ąflem.
Często pytacie mnie o etymologię tych ksywek, dziś postanowiłam odsłonić przed Wami tę tajemnicę. Nie spodziewajcie się jednak historii na miarę tych z Pana Samochodzika.
Kiedy Marynia przyszła na świat spodziewałam się widoku niemowlęcia, tymczasem zobaczyłam anioła z ekipy cherubinków. Nie miałam wątpliwości, że oto najpiękniejszy noworodek świata zaszczycił moje życie. Poczułam się wyjątkowo, byłam Kordianem wśród matek.
Dopiero zdjęcia oglądane z perspektywy czasu, uświadomiły mi, że ile matek tyle Kordianów.
Musiałabym użyć sporo fotoszopa żeby maryniową noworodkowość uczynić cherubinkową.
Marynia była bardziej bukietem warzywnym niż aniołem – czerwona jak burak, pomarszczona jak włoska kapusta i niewyraźna jak ziemniak.
Oczywiście nie stanęło to na przeszkodzie mojej macierzyńskiej miłości, nadal nie potrafiłam nazwać Marynii adekwatnie do jej wyjątkowości. Wszelkie kwiatuszki, aniołki, skarbunie, ptaszki, kaczuszki brzmiały pretensjonalnie.
Pewnego dnia spontanicznie zwróciłam się do Maryni per „Zbynio” i doznałam olśnienia! Oto moja pierworodna była wszystkim czym nie jest „Zbyszek”. Jeśli na sali jest właściciel tego imienia, niech nie czuje się urażony, ale uważam że przodkowie mogli bardziej się postarać wymyślając je.
O dziwo, ksywa przyjęła się momentalnie. Dzięki niej Marynia z radością odkrywa, że ma coś wspólnego z panem ogrodnikiem, panem który naprawiał nam telewizor i tatą mojej przyjaciółki.

„Ąfel” jest dziełem samego Zbynia, dla której wypowiedzenie słowa „Sofia”było początkowo niezwykle trudnym wyzwaniem za sprawą pierwszej litery. Sofia stała się więc „Ofiją” ku uciesze całej familii. „Ofija” okazała się doskonałym słowotwórczym materiałem ewoluując w „Ofelię”, „Ofelka” i wreszcie „Ąfelka” zwanego Ąflem.

Oto cały sekret!
Uściski
SaraJa: sweter – Reserved %| spódnica – Choies| torebka – La Borsa| czółenka – DEA Shop| bransoletka – Bracelet Shop|
Marynia: płaszczyk,spodnie – Reserved| buty – Aligoo.pl
Sofia: Płaszczyk, spodnie – Reserved| buty – Aligoo.pl

Podobne posty

Napisz komentarz