BARYSZNIKOW POFRUNĄŁ NA KSIĘŻYC…

Jest późno. Już po 22, a dzień jakby tylko zelżał, a nie zgasł całkiem. Widzę go nadal, jak spływa z drzew i wsiąka w rozgorączkowany asfalt.
Niektórzy nie wierzą, że człowiek był na Księżycu, ale za to ja wiem, gdzie jest Księżyc. Przycupnął na dachu moich sąsiadów. Z bliska faktycznie jest ogromny. Pękaty i poszarpany.
Na oknie ćma oszalała w piruecie. A może to zaklęty w nocnego motyla Barysznikow? Czy nie kręci jej się w głowie? Gdym ja tak długo się kręciła i waliła głową w szybę już dawno bym zemdlała. Albo przynajmniej odpuściła. Z drugiej strony – ile bym dała, żeby mieć w sobie konsekwencję ćmy.
Jest cicho. To ten rodzaj ciszy, w którym szelest zamienia się w hałas. A więc słyszysz nagle szepczącą lodówkę, kroplę wody roztrzaskującą się o dno zlewu, wskazówki zegara, gruchoczące tarczę. A moje ciało co kilka sekund eksploduje gwałtowną czkawką.
Wszyscy już śpią. Nawet pies. Tylko ja hałasuję niemiłosiernie. Klawiatura dudni, kiedy przelewam na nią te nieuporządkowane myśli.
Wszyscy gdzieś poszli.
Barysznikow pofrunął na Księżyc, który przeniósł się pięć domów dalej.
Ja też idę.
Zawinę się szczelnie w pościelowy kokon. I zasnę.
Zabawne, że czkawka ustaje, kiedy przestaje się o niej myśleć.
Właśnie zgasły latarnie uliczne. Albo Bogu rozlał się atrament, kiedy pisał, co ma ludzkość spotkać jutro.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

sukienka – Mango

You may also like

11 komentarzy

 1. Cudowne❤️Poczułam magię Twojego upalnego wieczoru…Niezwykle jest dla mnie,jak potrafisz wszystko przyoblec w poezję-nawet ćmę (a co do ciem,to ja je generalnie KAPCIEM-nie cierpię ponad wszystko!!!) Dobrej nocy,Saro,dziękuję Ci!❤️

 2. Jest wiele powodów, żeby Cię nie lubić Pani Fereiro:
  – czas bardzo łaskawie się z Tobą obchodzi
  – Masz dużo pięknych sukienek
  – masz pięknego bloga
  -masz fajną rodzinkę
  -masz super teściową
  -masz super poczucie humoru
  -masz lekkie pióro
  -masz fajnego psa.

  Ale ja twarda się nie daję, tym wszystkim argumentom wymienionym powyżej i nadal CIę lubię, a nawet bardzo!

  Pozdrawiam Ciebie mocno!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.