„NOC LETNIA CZEKA CIERPLIWIE (…)” | CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW

Autor: Miss Ferreira

Noc letnia czeka cierpliwie,

czy księżyc spłynie, zabrzęknie,
czy zejdzie ulicą Grodzką w dół.
On się srebrliwie rozpływa
w rosie porannej, w zapachu ziół.

Jak pięknie!

(Józef Czechowicz, „Poemat o mieście Lublinie”)

Hej Miasto!
Za moment wybije 23, a ty mnie znów kokietujesz. Rześkim podmuchem, koncertem cykad, zorzą świateł miejskich, ludzkim bełkotem nocnym. Wylegujesz się beztrosko na moim ciepłym tarasie.
Biorę Cię w ciemno, biorę Cię za dnia. Wszytko Ci ostatnio wybaczam. Migdalę się z Tobą w zaułkach, czulimy się w bramach, sumiennie wydeptuję Twoje chodniki, wysiaduję Twoje murki, wyleguję Twoje trawniki.
Chwalę się Tobą. Warszawa mówi, że dobrze karmisz i dziwi się, że jesteś nocnym markiem.

O Miasto Moje! Noc jeszcze młoda, chodź potętnimy razem!kombinezon – Unisono | torba – Pulina Schaedel | zegarek – Elixa Apart | bransoletka – Bracelet Shop | okulary – c&a

Zdjęcia wykonane aparatem Olympus PEN E-PL7

Wspaniałe wieści!
Nadciągają sztukmistrze z całego świata. Już w najbliższy czwartek rozwieszą swój podniebny deptak i zwiększą ruch na nieboskłonie. Znowu lubelskie kamienice zapłoną zorzą lipcową, na każdym rogu spotkasz kuglarza i artystę ulicznego. Lublin zamieni się w gigantyczny teatr, gdzie łatwiej o aktora niż przechodnia, a jeśli chcesz zgubić się w tłumie musisz być wybornym dziwakiem.

Uwielbiam ten czas!
Stolica kuglarzy przenosi się nagle do Lublina. Bo właśnie tu odradza się sztuka nowego cyrku, a CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW jest największym w swojej kategorii w Europie.
W tym roku odbędzie się już po raz szósty, w dniach 23-26 lipca.
I jeżeli macie ochotę połknąć trochę ognia i pobyczyć się na Miejskiej Plaży to nie może Was zabraknąć. Dzieciom polecam Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, a dorosłym Klub Festiwalowy. Zapraszamy do centrum cyrkowego wszechświata.
Zapraszamy do Lublina!

Program imprezy znajdziecie TU.


Podobne posty

Napisz komentarz