Odczep się od siebie!

Autor: Miss Ferreira

Przychodzę dziś do Was z myślą, która od jakiegoś czasu błąka się po rubieżach mojego umysłu. Dziś nabrała wyraźnego kształtu i chcę się nią podzielić.
Kiedy patrzę na swoje zdjęcia wstecz, te sprzed kilku dekad i te sprzed kilku miesięcy, mam jedną myśl – dziewczyna z fotografii jest urocza. Naprawdę nic bym w niej nie zmieniała. Widzę ją tak, jak kobiety na ulicy, które nieustannie mnie zachwycają. Zawieszam na nich wzrok, oglądam się za nimi. Widzę ją tak, jak patrzę na moje przyjaciółki, w których dostrzegam tyle piękna.
Myślę wtedy, dlaczego się tej dziewczyny tak czepiałam? O co mi chodziło?! Czego ja od niej chciałam? Bo dokładnie pamiętam, że zamiast mieć frajdę z kobiecości, ciągle robiłam jej wyrzuty.
I wiem doskonale, że nie ja jedna. Rozmawiałyśmy o tym ostatnio podczas warsztatów modowych. Kiedy o tym powiedziałam, wszystkie dziewczyny krzyknęły „tak! Też tak mam”.
Wczoraj przesłuchałam świetnej rozmowy Justyny Mazur z Joanną Banaszewską i wiecie co? One też tak mają.
Ta rozmowa zainspirowała mnie do tego stopnia, że poprosiłam męża, żeby zrobił mi zdjęcia, założyłam top, którego wcześniej wstydziłam się założyć, bo coś tam odsłania, zdecydowałam, że nie będę wciągać żadnego brzucha oraz postanowiłam, że na dziewczynę ze zdjęć będę patrzeć z miłością.
Zadanie na dziś: nie odwlekajmy radości z bycia sobą na jakieś nieokreślone jutro, aż schudniemy, przytyjemy, zaczniemy ćwiczyć, zapuścimy włosy, zetniemy włosy, wymienimy garderobę.
To jutro zapewne nigdy nie przyjdzie.
Tymczasem zostawiam Was ze zdjęciami, które zrobił mi wczoraj mąż!
Podobne posty

5 komentarzy

JUSTYNA 7 czerwca, 2023 - 9:05 pm

Piękne przemyślenia 🥰 bardzo bliskie temu o czym dzisiaj pisałam i myślałam.
Wszystkiego dobrego 😊

Odpowiedź
Marta 9 czerwca, 2023 - 8:12 am

Dokładnie, szkoda życia na takie myśli! Zwłaszcza, że to jest w naszych głowach, a ludzie na zewnątrz nie mają pojęcia o naszych (wyimaginowanych lub nie) kompleksach! 🙂

Odpowiedź
Pola - Odpoczywalnia 12 czerwca, 2023 - 9:41 am

Myślę sobie Sara, że to chyba jest największa zaleta bycia kobietą w okolicach czterdziestki, że się naprawdę lubi siebie, porzuca się neurotyczność, docenia się siebie. Super wyglądasz dziewczyno!

Odpowiedź
Cytaty o Życiu 16 czerwca, 2023 - 10:25 am

Piękne przesłanie! I pewnie dlatego pierwsze zdjęcie zawiera takie „niekoniecznie pozowane” nogi 🙂 Jak powiedziała Marilyn Monroe: „Chęć stania się kimś innym jest marnotrawstwem osoby, którą jesteś.”

Odpowiedź
Gosia 28 sierpnia, 2023 - 10:26 am

Pięknie!!! Wiecej takich wpisów proszę.Mam doła,całe życie miałam-mam do siebie pretensje o to jak wygladam itp.-TO STRSZNE!!!Jak żyć ;(
Świat instagrama w tym nie pomaga ;(

Odpowiedź

Napisz komentarz