Ubierz się, jak chcesz!

Autor: Miss Ferreira
grecja

Elizabeth L. Cline w swojej książce „Ekoszafa. Ubieraj się dobrze”, do której wracam regularnie, pisze tak:

Wypracuj własny styl ubierania. To po prostu świadomość swojego miejsca na modowej mapie, tego, w którym czujesz się najlepiej i najpewniej. Estetyka sprawiająca, że zwyczajnie jesteś sobą.

Nie wiem, czy znam jakąkolwiek lepszą definicję stylu. Każdy z nas ma styl. Mamy go zazwyczaj więcej, niż nam się wydaje, bo styl to po prostu ubrania, w których czujemy się dobrze.
To w gruncie rzeczy takie proste.

Ostatnio opublikowałam wpis, w którym pisałam tak:

Wiecie, co lubię? Kiedy lubię siebie.
Znacie to? Kiedy w odbiciu witryny sklepowej mija Cię fajna dziewczyna. Miło się na nią patrzy. Ma coś w sobie i jeszcze ta fryzura. Puszczasz do niej oko, odpowiada tym samym.
Idziesz dalej, czekając na kolejną witrynę, w której mignie z tym zalotnym uśmiechem.
Tego dnia nic byś w tej dziewczynie nie zmieniła. Nie chodzi o to, że jest idealna, ale jest taka właśnie jaka powinna być. Nie za wysoka nie za niska. Nie za gruba nie za chuda. Ma nieduże cycki, ale zatrzaśnięte w push-upie wyglądają naprawdę ok. Na pytanie, czy chciałaby w sobie cokolwiek zmienić, odpowiada, że zupełnie nie. Jest dobrze.

Pod tym tekstem pojawił się taki komentarz: „super, że czujesz się jak ósmy cud świata w tej koszuli nocnej i tych strasznych klapciorach, ja bym nie potrafiła”.

Pomińmy zupełnie kąśliwość komentarza, chciałbym zwrócić uwagę na coś  innego. Jego autorka zupełnie niechcący napisała coś bardzo ważnego. JA BYM NIE MOGŁA.
I właśnie o to w tym wszystkim chodzi.
Mam dziś na sobie sukienkę, w której czuję się wspaniale, kobieco, jestem w niej SOBĄ. Szukałam dokładnie takiej. Wyglądającej jak piżama, zlewającej się z kolorem mojego ciała, sukienki, która jest, a jakby jej nie było, przy czym zupełnie nie jest wulgarna.
Autorka komentarza nie mogłaby się w niej czuć dobrze, bo nie byłaby w niej sobą.
bardzo bardzo dobrze.
To wspaniale, że jesteśmy różni.

Moja rada na dziś. Załóżcie dziś to, w czym czujecie się dobrze. Choćby był to jutowy worek z falbankami. Idzcie tak do ludzi i pamiętajcie, to nie im macie się podobać, ale swojemu odbiciu w lustrze.

Peace&love&ubierz się jak chcesz

sukienka – Talya | okulary – Ray Ban

sukienka talyakretamorzewakacje na kreciecielista sukienkaokulary ray ban
 

Podobne posty

Napisz komentarz