DZIEWCZYNA Z LUSTRA

Autor: Miss Ferreira

Te dni przychodzą od czasu do czasu. Nie mam pojęcia skąd i dlaczego w tych konkretnych momentach. Próbuję zlokalizować je na mapie wydarzeń i nie wiem.
Szepczą:

jesteś beznadziejna,
spójrz tylko na siebie
patrz, co robią inni

Pytają:

Wydaje ci się, że umiesz pisać?
Że jesteś zabawna?
Że masz fajny dom?
Żartujesz?
Czym ty się w ogóle zajmujesz?
Zawodowo szwendaniem się po internecie?
Ile ty masz lat?
Co w życiu konkretnego zrobiłaś?

Biorę je pod rękę. Idziemy razem na spacer i do łóżka, w końcu mówię im „a teraz proszę już wypierdalać”.Wracam do dziewczyny z lustra. Unoszę jej podbródek i mówię:

spójrz tylko na siebie
masz 37 lat
zajebistą rodzinę
cudowny dom
ludzie płaczą ze śmiechu, kiedy opowiadasz i ze wzruszenia, kiedy piszesz,
robisz najlepsze chili con carne po prawej stronie Wisły

A potem idziemy razem na spacer, do łóżka, przesiadujemy na tarasie, sącząc wino i wszystko jest dobrze, aż na horyzoncie znowu pojawi się złowrogi cień podłych dni.

Wczoraj na instagramie napisałam, że mam spadek formy. Odezwały się dziesiątki, jeśli nie setki z Was, pisząc, że też to czujecie.
Tak sobie pomyślałam, że dla wielu z Was jestem kolejną wesołą twarzą z internetu, tymczasem dopadają mnie te same gorsze chwile, kiedy czuję się bezużyteczną nieudacznicą. 
Macham więc do Was ze swojej dupy, wszak w dupie raźniej.

ps Zostawiam Was ze zdjęciami, które zrobiliśmy już jakiś czas temu, ciągle zwlekałam z publikacją, bo jakiś głos szeptał mi, że są „zbyt wyzywające”. 

top – (Vinted) | szorty h&m (sprzed kilku lat) | okulary Ray Ban (Vinted)

Podobne posty

14 komentarzy

Paulina 28 lipca, 2021 - 7:46 am

Po pierwsze primo :))): Zdjęcia są piękne, a nie wyzywające, po drugie primo: 2 dni temu, parafrazując Ciebie, „dałam sobie z życiem po gębie” i niestety przegrałam tę bitwę. Ale powolutku się podnoszę. Myślę, że czułam się bardzo podobnie do Ciebie, bo kiedy czytałam Twój dzisiejszy tekst, miałam wrażenie, że czytam o sobie – nie pierwszy zresztą raz. Po trzecie primo: tak, płaczę ze wzruszenia i ze śmiechu, kiedy czytam Twoje artykuły. Jesteś zajebista i niech nikt nie waży się z tym polemizować 🙂 Miłego dnia!

Odpowiedź
Miss Ferreira 28 lipca, 2021 - 7:57 am

Dziękuję za tyle dobrych słów <3 Mam nadzieję, że i do Ciebie wróci lepszy nastrój, ściskam mocno

Odpowiedź
Kasia 28 lipca, 2021 - 8:06 am

Ej, nie słuchaj tych głosów! 😊
P. S. A do czego albo od czego one niby „wyzywają” piękna kobieta, piękne zdjęcia 💜

Odpowiedź
Anna Taberska 28 lipca, 2021 - 11:32 am

Kochana jesteś super pozytywną osobą, jakich na świecie mało! Głowa do góry!

Odpowiedź
Miss Ferreira 28 lipca, 2021 - 12:17 pm

Dzięki Ania <3

Odpowiedź
Joanna 28 lipca, 2021 - 11:50 am

A tam, głosy! Głosy zazdroszczą Ci, i tyle.
Masz urocze piegi i śliczną figurę:) I świetne pióro, i porządek w głowie:)

Odpowiedź
Joanna 28 lipca, 2021 - 11:51 am

A tam, głosy! Głosy zazdroszczą Ci, i tyle.
Masz urocze piegi i śliczną figurę:) I świetne pióro, i porządek w głowie:)

Odpowiedź
Miss Ferreira 28 lipca, 2021 - 12:17 pm

Dziękuję <3

Odpowiedź
Ida 28 lipca, 2021 - 12:44 pm

Saro,
pogoń tego wewnętrznego ciecia, niech idzie w cholerę! 😉
Odwiedzam Twój blog codziennie od długiego już czasu. Zdaję sobie sprawę, że zwyczajnie niemożliwe jest dodawanie codziennie nowych rzeczy, ale u mnie to już automat: przerwa na kawę i… cyk! Ferreira! Rozśmieszasz mnie do łez i do łez wzruszasz, masz świetne podejście do życia. Inspirujesz mnie w wielu sprawach i – mam nadzieję, że nie zabrzmi to zbyt górnolotnie – jesteś dla mnie ważna.
Dzięki za wszystko. Cieszę się, że natrafiłam na Ciebie w tym przepastnym internetowym świecie. Pamiętaj, jesteś super dziewczyną. Wewnętrznemu cieciowi, który wiecznie nam podszeptuje, że jesteśmy do dupy, mówimy won! 🙂

Odpowiedź
Miss Ferreira 28 lipca, 2021 - 1:56 pm

Aż mnie zatkało, chyba wydrukuję sobie ten Twój komentarz i będę go wywieszać jako flagę, gdy poczuję, że idzie gorszy dzień.
Bardzo Ci dziękuję, dodałaś mi skrzydeł, naprawdę <3
Ściskam Cię mooocno <3

Odpowiedź
Monika 28 lipca, 2021 - 2:01 pm

Pięknie Ida napisała, podpisuję się obiema rękami:*
Zdjęcia extra 🙂

Odpowiedź
Eve 29 lipca, 2021 - 7:25 am

Myślę, że każdą rozumną istotę, jaką Ty wg mnie jesteś, takie „głosy” dopadają i jest to naturalna konsekwencja prowadzenia bloga (życia w necie), w którym , było nie było, sprzedaje się swoją prywatność i wpada się w pułapkę oceniania (siebie i innych). Te głosy nazwałabym przejawem instynktu samozachowawczego, bo prawdziwa Ty i prawdziwe życie jest gdzieś poza netem i Ty to wiesz, ale może jeszcze nie wiesz tak do końca co z tą wiedzą zrobić. Z mojej perspektywy , czyli ze strony czytacza blogów – autor bloga z jednej strony odsłania wiele, uwodzi, można się z nim identyfikować i go polubić, on się do nas zbliża….. i nagle-reklama czegoś tam. Ta formuła to zgrzyt, coś bardzo powierzchownego. Ciebie stać na więcej, masz potencjał. Nie wiem, czy opublikujesz mój wpis, Twoja decyzja. To trochę jak list w butelce rzucony w morze. Ale piszę to od serca, czytam Cię i widzę z dystansu, że jesteś niegłupia kobieta. Nie patrz zbyt często w lustro i siebie- najważniejsze jest myślenie o innych i bycie pożytecznym – to uwolni Cię od „głosów”. Musierowicz ma rację, znasz ją, prawda? Pogadaj z nią. Wszystkiego dobrego!

Odpowiedź
MagdaLENA Bembenek 30 lipca, 2021 - 7:53 pm

Piękna dziewczyna, piekny jej świat nie daj się złym dniom one muszą być dla równowagi jestes naprawde wyjątkowa czytam cie od samego początku.

Odpowiedź
OLA 13 września, 2021 - 7:40 pm

czesto mam takie dni,chyba kazdy,a Ty jestes ładna kobieta i pisac potrafisz i to jak!!dom tez masz fajny,Ty masz takie talenty o ktore nie jeden sie modli codziennie.

Odpowiedź

Napisz komentarz