LUSTRZANY ODWYK?

Czytam właśnie książkę „Dziesięć bram świata” Tadeusza Biedzkiego (swoją drogą świetna, nie można się oderwać!). W dorzeczu rzeki Omo, uważanej za kolebkę ludzkości, autor odwiedza plemię Suri, żyjące dokładnie jak ich przodkowie tysiące lat temu. To oczywiste, że nie mają pojęcia o technologii, boją się telefonów i samochodów, ale najbardziej zdumiał mnie fragment o tym, że nie poznają się na zdjęciach, ani w odbiciu lustrzanym, bo „nigdy siebie nie widzieli”.
Wyobrażacie to sobie? Nigdy nie widzieć samego siebie? Nie wiedzieć jak się wygląda? Nie mieć pojęcia o swoich zmarszczkach, krzywym nosie, wąskich ustach, wysokim czole, rozszerzonych porach…
W chwili, kiedy to przeczytałam, pomyślałam, że ja chyba też bym tak mogła. Nie wiem jak wygląda to u Was, ale kiedy ja staję przed lustrem wiedzę głównie swoje wady. Zauważyłam, że im mniej spędzam czasu przed lustrem, tym mniej mam kompleksów. Czasem wręcz potrafię doskonale się czuć, dopóki nie natknę się na lustro!
A swoją drogą, to niesamowite, że kiedy my czytamy o najmodniejszych #selfie w sezonie, ktoś tam w Afryce, w gruncie rzeczy nie aż tak daleko, nie tylko nie wie jak wygląda, ale nie wie że wygląda!
A wy, co byście wybrali? Lustrzane odbicie czy lustrzany odwyk?

Nie byłabym sobą, gdybym nie wplotła jakieś anegdoty. Otóż zrobiliśmy zdjęcia na bloga, wracamy do domu, robię selekcję i jak zawsze kiedy nie jestem pewna zdjęcia, pytam pana Ferreirę o radę.
– A co myślisz o tym? Bo się waham.
– Strasznie krzywe, co najwyżej do Vogue się nadaje – odpowiada spokojnie mój mąż.
beret – Monika Kamińska
płaszcz – Even&Odd (Zalando)
marynarka – mint&berry (Zalando)
spodnie – lumpeks
botki – Venezia
torba – Gino Rossi

You may also like

9 komentarzy

  1. Jestem wielką fanką Twoich stylówek, ale… gdzie jest szal?! Przyglądam się zdjęciom od dobrych kilku minut i nie widzę 😀

  2. Nie znać swojego wyglądu? To trochę…. niepojęte dla nas… Życie byłoby o wiele prostsze!!!

    Jeśli przed sesją nie spojrzałaś w lustro, to Ci powiem, że wyglądasz przepięknie :)!!! Ten płaszcz, berecik… bardzo lubię taki styl :)!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.