NIE BÓJ SIĘ O JUTRO

Autor: Miss Ferreira
Często mówię o tym, że uwielbiam wręcz tę chwilę rodzicielstwa. Dziewczynki, które widzicie na zdjęciu mają dziś rocznikowo 13 i 15 lat, ich brat 11. Nie wiem, co będzie dalej, ale dziś bycie matką jest dla mnie jak nagroda za wszystkie trudy, nieprzespane noce, łzy, bolące cycki, kaszle i katary, poczucie, że świat nie wie, jak bardzo mi trudno.
Dziś z nimi rozmawiam, śmieję się, oglądam seriale, mogę poprosić żeby coś ugotowali i posprzątali dom. Cieszę się, kiedy są w domu, kiedy wciąż jeszcze powtarzają, że nigdy się z niego nie wyprowadzą, kiedy nadal mogę sprawdzić, czy kołdra szczelnie do nich przylega i ucałować rumiane od snu policzki.
Zawsze gdy o tym mówię, pojawiają się głosy, uważaj! Dopiero się zacznie. Słyszę te głosy odkąd jestem matką. No to teraz to już będzie taki czy inny dramat, tylko poczekaj. Wybieram wiarę w dobre intencje tych ludzi, bo tak mi w życiu łatwiej. Ale to co chciałam dziś powiedzieć, to że NIE MA SENSU żyć w strachu przed tym, co będzie jutro.
Wybieram to, co jest teraz. Teraz czuję radość z macierzyństwa. Oczywiście, że bywają gorsze chwile i troski, ale to dla mnie najmilszy czas, odkąd jestem matką i żaden strach o jutrzejszy bunt mi tego nie zepsuje. Nie boję się o jutro, raczej jestem na nie gotowa, wszak dokładnie pamiętam jak sama się buntowałam.
 
Moja rada na dziś – traktujmy jako spam, wszystko co sprawia, że zaczynamy bać się jutra. Jeśli strach o jutro, odbiera nam radość z tego, co jest dziś, to moim zdaniem jest to bardzo toksyczne.
I na koniec. Pewnie wśród miliarda rodziców na świecie nie znajdą się dwie osoby, które mają IDENTYCZNE doświadczenia rodzicielskie. Dlatego właśnie tak trudno znaleźć jakieś uniwersalne prawdy, który pasują do wszystkich dzieci i odkrywamy to już na etapie noworodka, kiedy nasze dziecko nie śpi, a wszystkie poradniki mówią, że noworodki śpią non stop i budzą się tylko na jedzenie.
 
Nie mam pojęcia jak będzie u Was, nie wiem, co będzie dalej u mnie. Ale z pewnością będzie inaczej.

Podobne posty

3 komentarze

Anonim 8 lutego, 2023 - 6:52 am

A ja myślę, że wszystko będzie ok, nie wierzę w żadne bezpodstawne straszenie 🙂 Potrójna Mama 19, 13, 5.

Odpowiedź
Gośka 9 lutego, 2023 - 6:50 am

Krótko,w punk i na temat.SUPER WPIS!Prawda i cała prawda-tak niewiele ,a jakie oczywiste;)
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedź
Karolka 11 lutego, 2023 - 10:24 pm

Właśnie postanowiłam przeczytać swoje nastoletnie pamiętniki, aby odświeżyć sobie pamięć o własnych wybrykach i nie przejmować tym co może nadejść

Odpowiedź

Napisz komentarz